субота, 27 лютого 2021 р.

 Забезпечення різнобічного розвитку, реалізація своїх здібностей потребують діти з особливими освітніми потребами під час навчально-виховного процесу. Саме,спираючись на сильні сторони дітей з ООП, у рамках заходів до 150 річниці з Дня народження Лесі Українки було проведено інтерактивну вправу "Лесин віночок",

а також читання улюбленого вірша "Літо красноє минуло", виконання малюнку за змістом твору та ознайомлення з виданнями поезії Л.Українки в шкільній бібліотеці.
"Творчість розвиває розум, розум формує знання











вівторок, 16 лютого 2021 р.

 

Пам’ятка для батьків дітей інклюзивного навчання



Інклюзія — процес включення всіх громадян в соціумі. І насамперед тих, що мають труднощі у фізичному чи розумовому розвитку. Він передбачає розробку і застосування тих методів, які зможуть дозволити кожній людині рівноправно брати участь суспільному житті.


Інклюзія — це процес реального включення осіб з особливими потребами в активне суспільне життя.

Інклюзивне навчання – це комплексний процес забезпечення рівного доступу до якісної освіти дітям з особливими освітніми потребами шляхом організації їх навчання у загальноосвітніх навчальних закладах , з урахуванням індивідуальних особливостей таких дітей».

Інклюзивне навчання означає, що всі учні можуть навчатися в школах за місцем проживання, в загальноосвітніх класах, в яких в разі необхідності їм буде надаватися підтримка, щоб всі учні без виключення навчалися і проводили час разом.

Інклюзивна освіта дозволяє:
· Розвивати індивідуальні сильні сторони і таланти дитини.

· Приймати всіх дітей без виключення в загальноосвітню шкільну систему і суспільство.

· Працювати над досягненням індивідуальної мети беручи участь в житті громади та їхнього класу.

· Залучати батьків в процес навчання і життя школи.

· Розвивати культуру поваги і належності до школи. Мати можливість навчатися і поважати різні здібності інших.

· Створювати дружні стосунки з іншими дітьми

· Позитивно впливати на школу, громаду та поважати різноманіття та включення на більш широкому рівні.

Переваги інклюзивної освіти:
(Для дітей з особливими освітніми потребами):

· Завдяки цілеспрямованому спілкуванню з однолітками поліпшується когнітивний, моторний, мовний, соціальний та емоційний розвиток дітей.

· Ровесники відіграють роль моделей для дітей з особливими освітніми потребами.

· Оволодіння новими вміннями та навичками відбувається функціонально.

· Навчання проводиться з орієнтацією на сильні якості, здібності та інтереси дітей.

· У дітей є можливості для налагодження дружніх стосунків зі здоровими ровесниками й участі у громадському житті.

(для інших дітей):

· Діти вчаться природно сприймати і толерантно ставитися до людських відмінностей.

· Діти вчаться налагоджувати й підтримувати дружні стосунки з людьми, які відрізняються від них.

· Діти вчаться співробітництву.

· Діти вчаться поводитися нестандартно, бути винахідливими, а також співчувати іншим.

 

 


 ЩО Ж ТАКЕ ІНКЛЮЗИВНЕ НАВЧАННЯ?

Поширеною є думка, що інклюзивне навчання – це лише навчання дітей із певними діагнозами, захворюваннями, в тому числі із інвалідністю, у класах загальноосвітніх закладів освіти. Проте ця думка є хибною. Закон України “Про освіту” визначив поняття особи з особливими освітніми потребами. Це “особа, яка потребує додаткової постійної чи тимчасової підтримки в освітньому процесі з метою забезпечення її права на освіту”. 
До категорії таких осіб можуть підпадати не тільки учні з інвалідністю, а й внутрішньо переміщені особи, діти-біженці та діти, які потребують додаткового та тимчасового захисту, особи, які здобувають спеціалізовану освіту та/або можуть прискорено опанувати зміст навчальних предметів, учні з особливими мовними освітніми потребами. Зараз МОН розробляє чіткий перелік осіб з особливими освітніми потребами. Інклюзивне навчання полягає в тому, що в звичайному класі вчаться звичайні діти, просто деякі з них вчаться трошечки по-іншому. Вчитель асистент уважний до таких дітей. Якщо він навчиться бути уважним до такої дитини, то й почне більш уважно ставитись до інших дітей. Натомість учні, які бачать, що дитина, яка має певні труднощі в навчанні, вчиться краще та старанніше, починають показувати вищі результати в навчанні. 


 В інклюзивному класі працюють один учитель та один асистент учителя на три дитини з ООП.


Які обов’язки має асистент вчителя? 

Він є асистентом саме вчителя, а не дитини. Це означає, що він не прив’язаний до однієї чи кількох дітей, а працює зі всім класом. 
Так, часом дитині з особливими освітніми потребами необхідно приділити більше часу, щоб, наприклад, пояснити завдання, але асистент учителя так само може пояснити щось й іншим учням. Окрім того, своєю роботою асистент може звільнити більше часу вчителю для пояснень. Наприклад, поки асистент щось роздруковує чи роздає навчальні матеріали, вчитель ще раз роз’яснює тему або ще якось залучає дитину з особливими освітніми потребами до спільної роботи в класі. Адже спільна робота – головна мета інклюзивного навчання. 


понеділок, 1 лютого 2021 р.

Ласкаво просимо до блогу асистента вчителя в інклюзивному класі!

 

Візитна картка.

     Асистентом вчителя працюю в загальноосвітній школі I-III ступенів №1 Світловодської міської ради Кіровоградської області третій рік, з вересня 2018року. Маю вищу педагогічну освіту,закінчила Полтавський державний педагогічний інститут ім.В.Г.Короленка у 2007 році та отримала спеціальність «Психолог». Маю 26 років педагогічного стажу, який розпочався у серпні 1994року. У жовтні 2020 року пройшла курси підвищення кваліфікації за напрямком «Удосконалення професійної компетентності сучасного педагога з інклюзивним та інтегрованим навчанням» у Кременчуцькому політехнічному університеті ім.М.Остроградського. Є керівником шкільного методичного об’єднання асистентів вчителів з 2020р. 

      Науково-методична проблема: «Впровадження ефективних технологій навчання дітей з особливими освітніми потребами в умовах НУШ»

Патріотичне виховання з дітьми з ООП

  https://drive.google.com/drive/folders/1XKqXV-gCwD0LHxekIlHRy05iGK6vANB9